Kategorie

ORZECH LASKOWY

Witamina E, której głównym źródłem są orzechy laskowe, to tak zwana witamina młodości i płodności. Dlaczego? Mianowicie wpływa na regulację genów oraz inne procesy metaboliczne. Co do młodości to wspomaga ona rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz wspomaga wiele czynników organizmu wpływających na spowolnienie procesów starzeniowych. 

Orzechy laskowe, na pozór zwykłe lubiane przez niemal każdego przekąski, mają najwięcej witaminy E. Nie każdy jednak o tym wie. W większości sięgamy po najprostrzą formę, czyli łuskane lub w łupince, ale można je spotkać w innych postaciach:
- masło orzechowe - przepyszny dodatek o charakterystycznym smaku i aromacie, który pasuje do wielu potraw; jego gęsta konsystencja pozwala na wydajność;
- olej z orzechów laskowych -  dodawany jest do perfum, mydeł, farb kosmetycznych, lakierów, preparatów do opalania i pielęgnacji włosów.

 

Sami w domu, możemy również wykorzystywać je na wiele różnych sposób. Świetnie sprawdzą się nie tylko w postaci dodatku do batonów, czekolad, ciast czy innych deserów. Aromatyczne sałatki, nalewki i różnego rodzaju likiery również lubią orzechy laskowe. 


Orzechy laskowe Natural Expert https://gryczanka.pl/orzechy-laskowe-luskane-natural-expert-p2548
 

Orzechy laskowe Bio Planet https://gryczanka.pl/orzechy-laskowe-bio-350-g-bio-planet-p11522

Masło orzechowe Maslove https://gryczanka.pl/maslove-maslo-100-z-orzechow-laskowych-200g-p3077


Kontakt ze sklepem