Kategorie

SÓL MORSKA WŁOSKA DROBNA - NATURAL EXPERT

cena: 5,69 PLN
Dostępność:
dostępny
Waga:

Koszt wysyłki:

Darmowa wysyłka !!!

Na zakupy powyżej 150 zł

Czas wysyłki: na drugi dzień roboczy
Producent: NATURAL EXPERT
Opis produktu

    Sól morska, jak wiadomo, pochodzi z obrzeży i dna morskiego. Poprzez zagęszczanie się wody morskiej, złogi roztworu solnego opadają na dno. Dzięki suchemu i gorącemu klimatowi woda odparowywała z roztworu, a woda morska wyłaniała złoża soli na brzeg. Tak więc, sól morska niewątpliwie pochodzi z odparowania wody z morza, dzięki czemu ma ona większą zawartość składników mineralnych.

    Główne składniki mineralne soli morskiej to wysoka zawartość chloru i sodu, a także magnez i potas. Chlor odpowiada za odpowiednią gospodarkę wodną organizmu człowieka, wpiera trawienie oraz przyspiesza wchłanianie witaminy B12. Jego niedobór może skutkować problemami z pamięcią czy zaburzeniami psychomotorycznymi. Sód natomiast, utrzymuje prawidłowy poziom kwasowości organizmu, reguluje gospodarkę wodną oraz odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego.

    Sól morska jest znana głównie z zastosowania w kuchni. Jest dodawana do różnych potraw, sałatek, dań mięsnych czy rybnych. Również w kosmetyce ma ona szeroką gamę zastosowań. Moczenie nóg w roztworze wody i soli morskiej działa kojąco na ból i zmęczenie. Pomaga również przy zapaleniach układu oddechowego, poprzez odrywanie zalegającego śluzu. Odpowiednio przygotowana maseczka z soli morskiej wpływa korzystnie na zmiany trądzikowe skóry, niwelując niedoskonałości. Natomiast peeling z soli morskiej pomaga wyeliminować problem z suchym naskórkiem oraz poprawia krążenie skóry.

Wartość odżywcza w 100g:
- wartość energetyczna 0 kJ /kcal
- białko 0g
- węglowodany 0g
- tłuszcz 0g
- sól 98,3g

PRODUCENT : NATURAL EXPERT

WAGA : 1KG

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem