Kategorie

LUBCZYK LIŚĆ - NATURAL EXPERT

cena: 2,15 PLN
Dostępność:
dostępny
Waga:

Koszt wysyłki:

Darmowa wysyłka !!!

Na zakupy powyżej 150 zł

Czas wysyłki: na drugi dzień roboczy
Producent: NATURAL EXPERT
Opis produktu

   Lubczyk to roślina mająca wiele nazw, między innymi lubiśnik lekarski czy mleczeń. Pierwsze pochodzenie określa się na tereny Iranu i Afganistanu. Z biegiem czasu rozprzestrzeniono go w innych krajach, gdzie rozpoczęły się jego uprawy. Jest rośliną lubiącą dobrze nasłonecznione i uprzednio spulchnione tereny. Ciężko toleruje mrozy, dlatego zalicza się do roślin trudnych w uprawie. Zbiorów lubczyku dokonuje się w sierpniu. Wizualnie przypomina krzew. Rozgałęzione u góry łodygi mogą osiągnąć do 1,5m wysokości. Liście są duże i charakterystycznie połyskujące. Podczas kwitnięcia u szczytu łodygi wyrastają drobne, gęsto usytuowane kwiaty o żółtej barwie.

   Istnieje wiele historii dotyczących tego zioła. W dawnych czasach ludzie uważali, że jest rośliną o niespotykanej mocy. Twierdzono, że przyczepiony do sukni ślubnej panny młodej może przynieść szczęście w małżeństwie. Zaś wykopany z korzeniem przynosi zgodę, miłość i rozwiewa wszelkie rozterki.

   Lubczyk jest rośliną zawierającą wysoką ilość olejku lotnego, kwasów organicznych, skrobi oraz kwasów polifenolowych. Wspomaga leczenie stanów zapalnych dróg oddechowych, dzięki czemu ma działanie wykrztuśne. Często jest stosowany przy problemach z drogami moczowymi oraz przy niewydolności nerek. Ma działanie moczopędne, więc skutecznie oczyszcza drogi moczowe. Kobiety podczas bolesnych miesiączek powinny sięgać po tę roślinę, gdyż niweluje bóle menstruacyjne. Ma również korzystny wpływ na układ nerwowy, gdyż działa uspokajająco. Należy jednak pamiętać, że kobiety w ciąży nie powinny sięgać zbyt często po lubczyk, ze względu na to, że w nadmiernych ilościach może wywołać poronienia.

   Lubczyk można wykorzystać zarówno jako przyprawę, jak również zioło lecznicze. Napar pity 3 razy dziennie wspomaga układ oddechowy i nerwowy. Nalewka z lubczyku, szałwii, kopru i wina niweluje uciążliwy kaszel. Mieszanka ziół z dodatkiem lubczyku powoduje przyspieszanie wydalania moczu, a tym samym oczyszczanie organizmu.

   Liście lubczyku są bardzo aromatyczne, dlatego często są dodawane do potraw, aby nadać mu odpowiedni zapach i smak. Głównie jest znany w kuchni Południowej. Pasuje zarówno do potraw mięsnych, jak również warzywnych.

Wartość odżywcza w 100g produktu:
- wartość energetyczna 42kcal
- białko 3,5g
- węglowodany 5g
- tłuszcz 0,8g

 

POCHODZENIE : POLSKA

PRODUCENT : NATURAL EXPERT

WAGA : 2KG

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również


Kontakt ze sklepem